dokuczliwa-alergia-na-orzechy

Dokuczliwa alergia na orzechy

2 grudnia 2017 AlergiaOnline 0

Coraz więcej mówi się o powszechnych i dokuczliwych alergiach pokarmowych. Być może ma na to wpływ rosnąca świadomość społeczeństwa odnośnie alergenów oraz możliwości bycia na […]

Wszystko, co warto wiedzieć o glutenie

15 sierpnia 2017 AlergiaOnline 0

Jeśli chodzi o gluten, to można zauważyć narastającą tendencję nietolerancji tego składnika zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Warto pamiętać jednak, że uczulenie na gluten to niekoniecznie celiakia, o którą boi się tak szerokie grono rodziców, starając się eliminować z diety pokarmy zawierające ten składnik. Dieta nie jest prosta, ponieważ aż 90% produktów spożywczych dostępnych na naszym rynku zawiera gluten. Sprawdźmy, czym jest dokładnie nadwrażliwość, celiakia, a czym nietolerancja na gluten.

Alergie pokarmowe. Jakie mogą być objawy?

13 sierpnia 2017 AlergiaOnline 0

Alergie to dziś nie lada problem nie tylko wśród najmłodszych, ale też dla dorosłych, którzy do tej pory nie borykali się z tego typu reakcją swojego organizmu. Warto pamiętać, że za taki stan rzeczy winić należy niewłaściwy styl życia, geny, jak również zanieczyszczone środowisko. Oprócz wziewnej alergii, najczęściej spotykaną jest alergia pokarmowa, który dotyczy, jak już zostało tu wspomniane zarówno dzieci, jak i dorosłych. Sprawdźmy, jakie są jej objawy i czy jest jakiś sposób, aby zminimalizować ryzyko jej wystąpienia.