Alergia u dzieci – pojawia się coraz częściej i prowadzi do astmy

alergia-u-dzieci-pojawia-sie-coraz-czesciej-i-prowadzi-do-astmy

Obrzęki, wymioty, nudności czy biegunki, wraz z wysypkami są tymi objawami alergii, z których większość ludzi zdaje sobie sprawę. Jednak nie wszyscy wiedzą, że nieleczona alergia, może prowadzić do powstania astmy atopowej, a co się z tym wiąże, może się okazać, że objawy, które będą występowały podczas kontaktu z alergenem, okażą się być jeszcze silniejsze, a kaszel czy problemy z oddychaniem, będą powodowały dodatkowy stres, zwłaszcza jeżeli będzie to wszystko dotyczyło dziecka, które zazwyczaj nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, o co może chodzić i co się dzieje z jego organizmem.

Co wiemy na temat astmy alergicznej?

Podczas kontaktu z alergenem może dojść do zmniejszenia się przepływu powietrza podczas jego wydychania i wdychania, a także do zwężenia się oskrzeli, to będzie powodowało, uczucie duszenia się. Dlatego warto wiedzieć, jakie astma alergiczna objawy u dzieci będzie wykazywała, tak aby móc w porę zareagować. Przede wszystkim, trzeba wiedzieć, że dziecko będzie chorowało częściej niż inni, będzie miało świszczący kaszel, który będzie się pojawiał w nocy, po wysiłku, a także dłużej będzie się utrzymywał po różnego rodzaju infekcjach. Do tego, warto też powiedzieć, że taka alergiczna astma oskrzelowa u dzieci, będzie się nasilać, jeśli nie będzie wprowadzone odpowiednie leczenie, a więc jej objawy będą jeszcze intensywniejsze. Poza podaniem odpowiednich leków, które będą zapisane przez lekarza, nie jesteśmy w stanie nic zrobić, bo tutaj działamy praktycznie na objawy i nie możemy działać profilaktycznie. Warto jednak uspokoić dziecko, bo jeśli będzie się denerwowało tym, że nie jest w stanie zaczerpnąć powietrza, to wszystkie te objawy jeszcze bardziej się pogłębią, bo zaczną działać emocje i stres. Pomocne może tutaj być także otwarcie okna i umożliwienie dziecku swobodnego oddychania, poprzez usunięcie wszystkiego, co otula jego szyję.
Jeśli interesuje nas to, jakie astma alergiczna przyczyny ma, to trzeba wiedzieć, że wywołuje ją alergen. Organizm wystawiony na działanie alergenu, zaczyna się bronić, co często objawia się poprzez kaszel. Jeśli nie będziemy podawać odpowiednich leków, które mają za zadanie zmniejszyć wpływ alergii na ciało dziecka, to te objawy będą się pogłębiały, a co się z tym wiąże, w końcu dojdzie do powstania astmy alergicznej.
O to, co to jest astma alergiczna, oczywiście najlepiej będzie zapytać lekarza, który od razu będzie mógł rozwiać wszystkie nasze wątpliwości, pojawiające się w czasie rozmowy. Jednak warto wiedzieć, że to reakcja organizmu na alergen, który go atakuje, a który prowadzi do pojawienia się kaszlu, zwężenia oskrzeli i problemów ze swobodnym zaczerpnięciem powietrza. Jeśli jeszcze dojdzie do tego stres, dziecko będzie miało ogromny problem z zaczerpnięciem powietrza, a to tylko dodatkowo jeszcze wzmocni objawy takiej astmy.
Warto wiedzieć, nie tylko co to jest astma alergiczna, co ją powoduje, jakie są jej objawy, ale także to, w jaki sposób sobie z nią radzić. Wówczas będziemy mogli pomóc naszemu dziecku i w odpowiedni sposób wytłumaczyć mu, co musi zrobić, aby zmniejszyć jej objawy i jak najrzadziej doprowadzać do sytuacji, w której będzie się ona pojawiała.

Powiązane wpisy

Jakie są objawy astmy alergicznej? Co to za chorob... Choroby związane z alergią na jakiś produkt lub substancję są bardzo męczące i wymagają bycia przygotowanym na nagły atak duszności lub kichania. Astm...