Czego objawem może być alergia jesienią?

czego-objawem-moze-byc-alergia-jesienia

Coraz więcej ludzi zmaga się z różnego rodzaju alergiami. Dość często występują te pokarmowe, które objawiają się po zjedzeniu jakiegoś produktu, na który nasz organizm jest uczulony. Jednak warto sobie zdawać sprawę także z tego, że pojawiają się alergie wziewne, a więc pojawiają się one wówczas, gdy wdychamy coś na co jesteśmy uczuleni, a co się pojawia w powietrzu. To może być sierść jakiegoś zwierzęcia, to mogą być pyłki jakiś roślin. Dlatego tak ważne jest to, abyśmy wiedzieli, na co jesteśmy uczuleni, bo tylko wtedy będziemy mogli starać się unikać danego alergenu.

Czy pojawia się alergia jesienią?

Jeżeli jesteśmy alergikami na jakieś produkty, to może się okazać, że musimy tylko uważać aby ich nie jeść, a w niektórych przypadkach będziemy narażeni na kontakt z danym produktem, tylko w pewnym okresie roku. Tak samo muzę być przy alergii wziewnej, możemy być uczuleni na takie pyłki, które pojawiają się w określonym czasie w roku, albo na takie, które występują przez cały czas. Jeśli zastanawiamy się nad tym, jaka alergia jesienią może nas łapać, to warto wiedzieć, że to przede wszystkim będą roztocza i grzyby.

Jest wilgotno, a one uwielbiają takie środowisko, dodatkowo jeszcze roztocza znajdują się w kurzu, więc jesteśmy na nie praktycznie cały czas narażeni. Jeśli podejrzewamy, że to kaszel alergiczny jesienią nas złapał, to koniecznie musimy przyjmować odpowiednie leki, które zmniejszą reakcję naszego organizmu, a co się z tym wiąże, sprawią, że znacznie łatwiej będzie nam funkcjonować. Alergia jesienią jest spotkana coraz częściej, ale możemy być pewni, że z tym da się żyć.

Jakie alergia jesienią objawy prezentuje?

Z pewnością interesuje nas to, po czym poznać, że to faktycznie jest alergia a nie jakaś choroba. Przede wszystkim, jeśli myślimy, że to złapała nas alergia jesienią objawy musimy sprawdzić. Czy mamy wodnisty katar? Czy kaszlemy sporadycznie, ale co chwilę odchrząkujemy? Czy mamy zapalenie spojówek? Jeśli tak, to koniecznie powinniśmy udać się do lekarza, aby zlecił on wykonanie profilaktycznych testów.

Dzięki nim, łatwiej będzie określić, na co jesteśmy uczuleni i wówczas może się okazać, że niektórych alergenów, tak jak sierści zwierząt, będziemy mogli uniknąć. Niestety, jeśli okaże się, że jest to alergia na zarodniki grzybów pleśniowych, to będziemy musieli się do tego przyzwyczaić. Oczywiście przyjmowane przez nas leki zmniejszą występowanie objawów, jednak tutaj ciężko będzie nam unikać alergenu, ponieważ występuje on wszędzie. Dodatkowo jesienna pogoda, gdzie często jest ciepło ale wilgotno, tylko wzmaga jego występowanie.

Alergia nie jest wyrokiem, można z nią żyć, a jeśli będziemy regularnie zażywali odpowiednie leki, to może się okazać, że będzie to znacznie prostsze niż myśleliśmy. Jednak najważniejsze jest to, abyśmy mogli określić, na co konkretnie jesteśmy uczuleni, bo wówczas będziemy mieli szansę, aby unikać konkretnego alergenu i ograniczyć jego wpływ na nasze ciało. Im prędzej się tego dowiemy, tym będzie lepiej.

Powiązane wpisy

Biegunka alergiczna – jak ją rozpoznać? Biegunka jest dość często spotykanym, nieprzyjemnym, ale niezbyt groźnym objawem towarzyszącym niestrawności oraz różnym innym dolegliwościom, przeważ...
Alergie od A do Z – wszystko co powinniśmy wiedzie... Każdy chce być zdrowy i nie męczyć się z żadnymi dolegliwościami. Niestety czasami bywa tak, że nasz organizm bez żadnego wyraźnego powodu, zaczyna at...
Jakie są objawy astmy alergicznej? Co to za chorob... Choroby związane z alergią na jakiś produkt lub substancję są bardzo męczące i wymagają bycia przygotowanym na nagły atak duszności lub kichania. Astm...
Katar alergiczny – domowe sposoby Nikt nie lubi być przeziębiony. Nos zatkany, trudno się oddycha, a do tego jeszcze co chwilę coś z niego leci. Niestety, jeżeli jesteśmy alergikami i ...