Skuteczne emolienty do skóry atopowej

Atopowe zapalenie skóry to wyjątkowo przykra i trudna w leczeniu dolegliwość, na którą cierpią setki tysięcy Polaków. Może ona dotyczyć osób w każdym wieku, jednak najczęściej daje o sobie znać jeszcze w okresie dziecięcym. Mimo tego, że pielęgnacja skóry atopowej nie jest prosta, może być jednak skuteczna – trzeba tylko wiedzieć, jakie produkty i w jaki sposób stosować, by łagodzić objawy oraz przynosić ulgę naszej skórze.

AZS – jakie są objawy?

Wiele osób stykających się z atopowym zapaleniem skóry sądzi, że mają do czynienia z objawami jakiejś alergii czy też uczulenia – osoby cierpiące na tę dolegliwość odczuwają świąd i bardzo często przynoszą sobie ulgę drapiąc swędzącą skórę, jednakże ma to bardzo krótkotrwałe działanie: tkanka staje się jeszcze bardziej podrażniona. Skóra atopowa nie tylko swędzi – może się łuszczyć, pojawiają się powracające infekcje bakteryjne, zgrubienia naskórka na kolanach i łokciach, a także mogą się pojawić pękające kąciki ust. Do objawów atopowego zapalenia skóry zalicza się także zmiany wysiękowe, strupki czy też łupież białawy związany z nadmiernym złuszczaniem się naskórka skóry głowy.

Skuteczna pielęgnacja

Chociaż AZS jest chorobą genetyczną, której nie można wyleczyć, istnieje sporo sposobów na ograniczanie związanych z nią objawów, przez co życie osób cierpiących na atopowe zapalenie skóry staje się nieco bardzie znośne. Z uwagi na to, że ta choroba daje bardzo szerokie spektrum dolegliwości, znalezienie idealnego w danym przypadku produktu może zająć trochę czasu, ale z pewnością będzie to produkt z grupy emolientów. To wyjątkowe preparaty polecane nie tylko osobom ciepiącym na AZS. Doskonale sprawdzają się także w przypadku pielęgnacji skóry bardzo delikatnej i wrażliwej, skóry noworodków czy też skóry suchej i podrażnionej.

Emolienty – działanie

Jeżeli chorujesz na atopowe zapalenie skóry koniecznie powinieneś sięgnąć po emolienty dostosowane do potrzeb osób takich jak ty. To produkty o potrójnym działaniu: natłuszczają skórę, pozostawiając na niej warstw utrudniającą odparowywanie wody z naskórka, pozostawiają uczucie gładkości i miękkości dzięki działaniu emoliencyjnemu, a także zatrzymują wodę w głębokich warstwach skóry. Dzięki temu umożliwiają skuteczną pielęgnację skóry osobom cierpiącym z powodu nadmiernego jej przesuszenia oraz podrażnienia. Z powodzeniem można je także stosować jako podstawową pielęgnację skóry każdego rodzaju – dzięki emolientom zapewnimy jej maksymalne nawilżenie oraz barierę ochronną, dzięki której wpłyniemy na ograniczenie utraty wody z jej głębokich warstw.

Emolienty na AZS – szeroki wybór nowoczesnych specyfików

Współcześnie emolienty są dostępne nie tylko w aptekach – znaleźć je można także w drogeriach, a czasem nawet w zwykłych marketach. Ponadto na sto procent trafimy na nie w sklepach i aptekach internetowych, gdzie często mają o wiele bardziej korzystne ceny niż w tradycyjnych sklepach. Dzięki temu każda osoba chorująca na atopowe zapalenie skóry ma łatwy dostęp do skutecznych preparatów pielęgnacyjnych.

Powiązane wpisy

Atopowe zapalenie skóry – przyczyny które mogą je ... Jest wiele schorzeń na które chorują różni ludzie, a co się z tym wiąże, im dokładniej im się przyjrzymy, tym łatwiej będzie nam je w razie czego rozp...
Atopowe zapalenie skóry – jakie kosmetyki za... AZS, inaczej wyprysk atopowy, egzema, alergiczne zapalenie skóry czy też świerzbiączka, to przewlekły stan zapalny skóry objawiający się uporczywym, n...
Odpowiednie kosmetyki na AZS Jeżeli dotyczy nas temat alergii, a dodatkowo jeszcze będzie to alergia skórna, to możemy być pewni, że nasza skóra będzie bardzo podatna na działanie...