Skuteczne emolienty do skóry atopowej

Atopowe zapalenie skóry to wyjątkowo przykra i trudna w leczeniu dolegliwość, na którą cierpią setki tysięcy Polaków. Może ona dotyczyć osób w każdym wieku, jednak najczęściej daje o sobie znać jeszcze w okresie dziecięcym. Mimo tego, że pielęgnacja skóry atopowej nie jest prosta, może być jednak skuteczna – trzeba tylko wiedzieć, jakie produkty i w jaki sposób stosować, by łagodzić objawy oraz przynosić ulgę naszej skórze.

AZS – jakie są objawy?

Wiele osób stykających się z atopowym zapaleniem skóry sądzi, że mają do czynienia z objawami jakiejś alergii czy też uczulenia – osoby cierpiące na tę dolegliwość odczuwają świąd i bardzo często przynoszą sobie ulgę drapiąc swędzącą skórę, jednakże ma to bardzo krótkotrwałe działanie: tkanka staje się jeszcze bardziej podrażniona. Skóra atopowa nie tylko swędzi – może się łuszczyć, pojawiają się powracające infekcje bakteryjne, zgrubienia naskórka na kolanach i łokciach, a także mogą się pojawić pękające kąciki ust. Do objawów atopowego zapalenia skóry zalicza się także zmiany wysiękowe, strupki czy też łupież białawy związany z nadmiernym złuszczaniem się naskórka skóry głowy.

Skuteczna pielęgnacja

Chociaż AZS jest chorobą genetyczną, której nie można wyleczyć, istnieje sporo sposobów na ograniczanie związanych z nią objawów, przez co życie osób cierpiących na atopowe zapalenie skóry staje się nieco bardzie znośne. Z uwagi na to, że ta choroba daje bardzo szerokie spektrum dolegliwości, znalezienie idealnego w danym przypadku produktu może zająć trochę czasu, ale z pewnością będzie to produkt z grupy emolientów. To wyjątkowe preparaty polecane nie tylko osobom ciepiącym na AZS. Doskonale sprawdzają się także w przypadku pielęgnacji skóry bardzo delikatnej i wrażliwej, skóry noworodków czy też skóry suchej i podrażnionej.

Emolienty – działanie

Jeżeli chorujesz na atopowe zapalenie skóry koniecznie powinieneś sięgnąć po emolienty dostosowane do potrzeb osób takich jak ty. To produkty o potrójnym działaniu: natłuszczają skórę, pozostawiając na niej warstw utrudniającą odparowywanie wody z naskórka, pozostawiają uczucie gładkości i miękkości dzięki działaniu emoliencyjnemu, a także zatrzymują wodę w głębokich warstwach skóry. Dzięki temu umożliwiają skuteczną pielęgnację skóry osobom cierpiącym z powodu nadmiernego jej przesuszenia oraz podrażnienia. Z powodzeniem można je także stosować jako podstawową pielęgnację skóry każdego rodzaju – dzięki emolientom zapewnimy jej maksymalne nawilżenie oraz barierę ochronną, dzięki której wpłyniemy na ograniczenie utraty wody z jej głębokich warstw.

Emolienty na AZS – szeroki wybór nowoczesnych specyfików

Współcześnie emolienty są dostępne nie tylko w aptekach – znaleźć je można także w drogeriach, a czasem nawet w zwykłych marketach. Ponadto na sto procent trafimy na nie w sklepach i aptekach internetowych, gdzie często mają o wiele bardziej korzystne ceny niż w tradycyjnych sklepach. Dzięki temu każda osoba chorująca na atopowe zapalenie skóry ma łatwy dostęp do skutecznych preparatów pielęgnacyjnych.

Powiązane wpisy

Odpowiednie kosmetyki na AZS Jeżeli dotyczy nas temat alergii, a dodatkowo jeszcze będzie to alergia skórna, to możemy być pewni, że nasza skóra będzie bardzo podatna na działanie...
Atopowe zapalenie skóry – jakie kosmetyki za... AZS, inaczej wyprysk atopowy, egzema, alergiczne zapalenie skóry czy też świerzbiączka, to przewlekły stan zapalny skóry objawiający się uporczywym, n...
Atopowe zapalenie skóry – przyczyny które mogą je ... Jest wiele schorzeń na które chorują różni ludzie, a co się z tym wiąże, im dokładniej im się przyjrzymy, tym łatwiej będzie nam je w razie czego rozp...